Prostě tancuj

Přidej se k nám i mimo pravidelné lekce

Pravidelné lekce nejsou jedinou možností, jak si zatančit swing. Pořádáme taky tančírny, otevřené lekce a praktika. Tančírny jsou jedním z hlavních důvodů, proč pořádáme pravidelné lekce – abychom si spolu dokázali zatancovat!

Otevřené lekce stojí tak trochu mimo systém našich ostatních pravidelných lekcí – není potřeba se na ně registrovat, jsou to buď speciální či tematické lekce, anebo lekce pro začínající swingaře. Swingová praktika jsou prostorem pro váš osobní swingový trénink. Chcete si opakovat látku z lekcí? Chcete se učit dle videí z youtube? Pak jsou praktika přesně pro vás!

Občas se konají i další jednorázové a výjimečné akce jako např. workshopy, letní tančírny, zimní swingolyžovačky, víkend ve Mšeně atp., o těch se dozvíte v Novinkách, na našem FB a v google kalendáři Swing in Prague.

Tančírny

Tančírny jsou místem pro tanec a důvodem, proč většina z nás tančí. Tančírny jsou pravidelné i speciální, celoroční nebo jen letní. Potkáš na nich další lidi (známé či neznámé) se stejným zápalem pro swing a poznáš nové přátele. V Praze se koná týdně více tančíren, my aktuálně pořádáme pravidelnou celoroční středeční tančírnu v Café Prostoru_ v Národní technické knihovně, koná se 20:00 – 23:45 (přes léto 19:00-22:00 venku). Na tančírně hrají swingoví DJové a občas i kapely! Vstupné je dobrovolné do klobouku DJe nebo kapely. Pořádáme i tančírny pro začínající swingaře, zatím ale nemají pravidelné místo a čas. Překonejte ostych a přijďte si zatančit, vyzývat k tanci mohou pánové i dámy ;) Kalendář všech tančíren najdeš zde.

Více info

Swingová praktika

Swingová praktika (18:15-20:00, Zkušebna divadla ABC) jsou prostorem pro váš osobní swingový trénink. Chcete si zopakovat látku z lekcí? Chcete se učit dle videí z youtube? Pak jsou praktika přesně pro vás! Na praktikách je přítomen lektor, kterého se v případě potřeby můžete na cokoli zeptat, či se na něj obrátit o pomoc. Praktika stojí 100 Kč a NOVĚ je můžete využít i jako náhradu za zmeškané lekce.

Více info

Otevřené lekce

Nemáš čas na pravidelné lekce? Máš pocit, že chceš začít jen tak zlehka? Nebo si chceš swing či nás jen tak vyzkoušet? Chceš si nahradit zameškanou lekci? K tomu je nejlepší využít naše otevřené lekce! Aktuálně jich nabízíme několik, stojí 250 Kč viz. náš Ceník a není třeba se na ně registrovat. Otevřená lekce pro úplné začátečníky se koná každou středu (mimo letní prázdniny) 18:45-19:45 v Café Prostoru_ v Národní technické knihovně v Dejvicích. Lekce je v rozvrhu označena jako Swing Basics, můžeš na ni přijít sólo či v páru a nemusíš se nikde přihlašovat, stačí přijít a začít tancovat. Navazuje na ni swingová tančírna, kde si můžeš naučené hned vyzkoušet. V podzimním rozvrhu máme také Solo Jazz Open Class s Áňou, na kterou se můžeš předem zaregistrovat a přijít. Lze ji využít taktéž jako náhradu zmeškaných lekcí.

Více info

Etiketa

Jak to na tančírnách chodí a na co se připravit.

Mrkni na leták a vem si swingovou etiketu za svou. (český překlad Martin Činátl)

V tomto letáku je shrnuta etiketa chování ve swingové komunitě, tj. hlavně na tančírnách, lekcích a dalších. Všichni se chceme při tanci cítit dobře, proto prosím leták pozorně pročtěte. Nezapomeňte na to, že je-li vám při kontaktu s druhými lidmi cokoli nemilé, méně příjemné či se vám prostě nechce tančit, hned to řekněte. Není to nic špatného, odmítnout je normální a máte na to právo.