Prostě tancuj

Přidej se k nám i mimo pravidelné lekce

Pravidelné lekce nejsou jedinou možností, jak si zatančit swing. Pořádáme taky tančírny, otevřené lekce a praktika. Tančírny jsou jedním z hlavních důvodů, proč pořádáme pravidelné lekce – abychom si spolu dokázali zatancovat!

Otevřené lekce stojí tak trochu mimo systém našich ostatních pravidelných lekcí – není potřeba se na ně registrovat, jsou to buď speciální či tematické lekce, anebo lekce pro začínající swingaře. Swingová praktika jsou prostorem pro váš osobní swingový trénink. Chcete si opakovat látku z lekcí? Chcete se učit dle videí z youtube? Pak jsou praktika přesně pro vás! Nově vedeme tzv. Guided Praktika, kde můžete hodinu trénovat konkrétní taneční téma pod vedením lektorů a další hodinu procvičit samostatně.

Pořádáme i další sezónní, jednorázové a výjimečné akce jako např. workshopy, letní tančírny, zimní swingolyžovačky a letní kolovačky, víkend ve Mšeně atp., o těch se dozvíte v Novinkách, na našem FB a v google kalendáři Swing in Prague.

Tančírny

Tančírny jsou místem pro tanec a důvodem, proč většina z nás tančí. Tančírny jsou pravidelné i speciální, celoroční nebo jen letní. Potkáš na nich další lidi (známé či neznámé) se stejným zápalem pro swing a poznáš nové přátele. V Praze se koná týdně více tančíren, my aktuálně pořádáme pravidelnou celoroční středeční tančírnu v Café Prostoru_ v Národní technické knihovně, koná se 20.00 – 23.45 (přes léto 19.30-21.00 venku, potom uvnitř) a měsíčně, vždy v pátek, máme skvělé Friday Jams in Unitaria (19.00-24.00)- tančírny s besedou, kapelou a dokonce i Mamas Papas tančírnou pro rodiny s dětmi (16.30-19.30).
Na tančírně hrají swingoví DJové a občas i kapely! Vstupné je dobrovolné do klobouku DJe nebo kapely. Máme i QR kódy. Překonejte ostych a přijďte si zatančit, vyzývat k tanci mohou pánové i dámy ;) Kalendář všech tančíren najdeš zde.

Více info

Swingová praktika

Swingová praktika jsou prostorem pro váš osobní swingový trénink. Chcete si zopakovat látku z lekcí? Chcete se učit dle videí z youtube? Pak jsou praktika přesně pro vás! Na praktikách je přítomen lektor, kterého se v případě potřeby můžete na cokoli zeptat, či se na něj obrátit o pomoc. Páteční praktika v 18:15-20:15 ve Zkušebně divadla ABC stojí 100 Kč.
Guided praktika
jsou varianta pátečních praktik, která je z poloviny vedená lektory. Ti vám na konkrétní téma večera dodávají inspiraci, jak se zlepšit skrze krátká cvičení. Vše si poté můžete ve zbytku času zkoušet sami. Guided praktika stojí 250 Kč.
Praktika můžete je využít i jako náhradu za zmeškané lekce.

Událost na FB

Otevřené lekce

Nemáš čas na pravidelné lekce? Máš pocit, že chceš začít jen tak zlehka? Nebo si chceš swing či nás jen tak vyzkoušet? Chceš si nahradit zameškanou lekci? K tomu je nejlepší využít naše otevřené lekce! Stojí 250 Kč viz náš Ceník a není třeba se na ně registrovat. Otevřená lekce pro úplné začátečníky se koná každou STŘEDU (mimo letní prázdniny) 18.45-19.45 v Café Prostoru_ v Národní technické knihovně v Dejvicích. Lekce je v rozvrhu označena jako Swing Basics, můžeš na ni přijít sólo či v páru a nemusíš se nikde přihlašovat, stačí přijít a začít tancovat. Koná se v 1. patře kavárny. Navazuje na ni swingová tančírna, kde si můžeš naučené hned vyzkoušet.

Více info

Etiketa

Jak to na tančírnách chodí a na co se připravit.

Mrkni na leták a vem si swingovou etiketu za svou. (český překlad Martin Činátl)

V tomto letáku je shrnuta etiketa chování ve swingové komunitě, tj. hlavně na tančírnách, lekcích a dalších. Všichni se chceme při tanci cítit dobře, proto prosím leták pozorně pročtěte. Nezapomeňte na to, že je-li vám při kontaktu s druhými lidmi cokoli nemilé, méně příjemné či se vám prostě nechce tančit, hned to řekněte. Není to nic špatného, odmítnout je normální a máte na to právo.