Přidej se k nám

Není nic jednoduššího než začít tančit

Chceš začít, hurá, no tak vítej do party. Teď stačí jít do sekce Registrace, kliknout na vybraný kurz a přihlásit se. Registrační formulář, ve kterém se můžeš přihlásit do kurzů, na webu najdeš pouze v případě, že jsou zrovna otevřené registrace, to je 3x ročně. Anebo můžeš začít otevřenými lekcemi hned. Předtím než se přihlásíš, doporučujeme si projít i sekci Taneční styly, abys věděl/a, do čeho jdeš. Pokud jsi zmaten/a z popisků kurzů, nenech se odradit, u každého kurzu se ti po kliknutí zobrazí popis, který ti řekne, jestli se hlásíš do správné úrovně. Rok máme rozdělen do tří bloků /čtvrtletí/ po 3 lekcích, které na sebe navzájem navazují a mezi nimiž je většinou týden přestávka.

Zkušební lekce

Přijď si swing vyzkoušet

Swing si můžeš přijít vyzkoušet na naše otevřené lekceSwing Basics pro začátečníky. Máme je obvykle každou středu (občas nám výjimečně odpadnou, proto prosím sledujte náš rozvrh, FB událost otevřené lekce a tančírny, případně google kalendář Swing in Prague, které by měly být stále aktuální) v Café_Prostoru vždy od 18:45 – 19:45. Lekce stojí 250 Kč a je to příležitost pro každého, kdo si chce swing zkusit předtím, než se přihlásí na lekce. Přijít můžeš klidně bez partnera/ky a nemusíš se registrovat.

Během léta, kdy kurzy mají pauzu, si můžete swing zdarma či za dobrovolný příspěvek vyzkoušet na mnoha již tradičních akcích venku nebo nárazových akcích, které pořádáme i během sezóny. Sledujte náš FB, aby vám žádná akce neutekla.

Kde máme lekce

Najdeš nás v centru Prahy

Najdeš nás snadno. Lekce máme přímo v centru Prahy. Většina lekcí se koná ve Zkušebně divadla ABC v Lucerně (vchod z Vodičkovy ul. č.32). Ale taky v Prostoru 8 na Vinohradech, Centrum Fuzhi na Žižkově a Café Prostoru_ v Dejvicích. Abyste nás našli, připravili jsme pro vás přehlednou mapku.

Výběr kurzu

Záleží, jestli jste úplní swingoví nováčci, anebo k nám přicházíte z jiné swingové školy. Pokud jste nováčci, tak vám doporučujeme začít tancem zvaným Lindy Hop, jelikož má nejširší nabídku a je to tanec, kterému se věnujeme nejvíce. Nejlepší je začít samozřejmě s kurzem vhodným pro začátečníky, což je v tomto případě LH 1.1. Je také možné začít i s jinými tanci, jako např. s Charlestonem (CH 1.1), Balboou (BAL 1.1), Collegiate Shagem (CS 1.1) či St.Louis Shagem (SLS 1.1). Když nějakým tancem začnete, tak se prosím snažte pokračovat v číselné řadě kurzu a nepřeskakovat. Doporučujeme začít kurzy 1.1, i když máte náhodou zkušenosti z jiných tanců (standard a latina, tango, salsa atp.).

Průběh lekce

Na běžné lekce je vždy nutné se registrovat předem. Dobrá zpráva je, že se můžete registrovat i bez partnera, nicméně followeři mají obvykle větší šanci dostat se do kurzu s už předdomluveným partnerem. I naše kurzy mají pravidla, mrknout na ně můžete zde.

A co tě čeká na lekci? Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že leadeři popostoupí o jednoho followera dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru během tance. To se nejlépe naučíte a procvičíte právě díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, řekněte to lektorům a rotování vás mine.

Přihlášení

Máš vybráno a chceš se registrovat? Stačí skočit do sekce registrace, kliknout na kurz, do kterého chceš chodit, a přihlásit se. Možnost přihlášení se do pravidelných kurzů na našem webu najdeš jen v případě, že je registrace aktuálně otevřená. V případě, že se registruješ v páru, je třeba vyplnit do formuláře oba dva, tím jste oba přihlášení a není už potřeba, aby se druhý partner registroval znovu. Pokud se hlásíš samostatně, může se stát, že skončíš na čekací listině, než se dohlásí někdo v opačné roli, s platbou proto vyčkej na potvrzení registrace a výzvu k platbě. Výjimkou jsou kurzy sólového tance a kurzy ELEF (= everybody leads, everybody follows), do kterých se nehlásíš v definované taneční roli.

Co na sebe

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage… je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale ani to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a cítili jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí.