Přidej se k nám

Není nic jednoduššího než začít tančit

Chceš začít, hurá, no tak vítej do party. Teď stačí jít do sekce Registrace, kliknout na vybraný kurz a přihlásit se. Registrační formulář, ve kterém se můžeš přihlásit do kurzů, na webu najdeš pouze v případě, že jsou zrovna otevřené registrace, to je cca 4x ročně. Anebo můžeš začít otevřenými lekcemi hned. Předtím než se přihlásíš, doporučujeme si projít i sekci Taneční styly, abys věděl/a do čeho jdeš. Pokud jsi zmaten/a z popisků kurzů, nenech se odradit, u každého kurzu se ti po kliknutí zobrazí popis, který ti řekne, jestli se hlásíš do správné úrovně. Rok máme rozdělen do čtyř bloků /čtvrtletí/ po 9 lekcích, které na sebe navzájem navazují, a mezi nimiž je většinou týden přestávka.

Zkušební lekce

Přijď si swing vyzkoušet

Swing si můžeš přijít vyzkoušet na našich otevřených lekcíchSwing Basics pro začátečníky máme každou středu v Café_Prostoru vždy od 18:45 – 19:45. Lekce stojí 200 Kč a je to příležitost pro každého, kdo si chce swing zkusit předtím, než se přihlásí na lekce. Pokud preferuješ sólový tanec, můžeš přijít i v pátek na Jazz Vocab Open Class od 18:15 ve zkušebně divadla ABC. Přijít můžeš klidně bez partnera/ky a nemusíš se registrovat.

Během léta, kdy kurzy mají pauzu, si můžete swing zdarma či za dobrovolný příspěvek vyzkoušet na mnoha již tradičních akcích venku nebo nárazových akcích, které pořádáme i během sezóny. Sledujte náš FB, aby vám žádná akce neutekla.

Kde máme lekce

Najdeš nás v centru Prahy

Najdeš nás snadno. Lekce máme přímo v centru Prahy. Většina lekcí se koná ve Zkušebně divadla ABC v Lucerně (vchod z Vodičkovy ul. č.32). Ale taky v Bailemos, Prostoru 8, Pohledu a Café Prostoru_. Abyste nás našli, připravili jsme pro vás přehlednou mapku.

Výběr kurzu

Záleží, jestli jste úplní swingoví nováčci, anebo k nám přicházíte z jiné swingové školy. Pokud jste nováčci, tak vám doporučujeme začít tancem zvaným Lindy Hop, jelikož má nejširší nabídku a je to tanec, kterému se věnujeme nejvíce. Nejlepší je začít samozřejmě s kurzem vhodným pro začátečníky, což je v tomto případě LH 1.1. Je také možné začít i s jinými tanci jako např. s Collegiate Shagem (CS 1.1) či St.Louis Shagem (SLS 1.1) anebo s Jazz Vocab (JVOC). Když nějakým tancem začnete, tak se prosím snažte pokračovat v číselné řadě kurzu a nepřeskakovat. Doporučujeme začít kurzy 1.1 i když máte náhodou zkušenosti z jiných tanců (standard a latina, tango, salsa atp.).

Průběh lekce

Na běžné lekce je vždy nutné se registrovat předem. Dobrá zpráva je, že se můžete registrovat i bez partnera, nicméně dámy mají větší šanci dostat se do kurzu s už s předdomluveným partnerem. I naše kurzy mají pravidla, mrknout na ně můžete zde.

A co tě čeká na lekci? Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že partneři popostoupí o jednu partnerku dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru během tance. To se nejlépe naučíte a procvičíte právě díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, řekněte to lektorům a rotování vás mine.

Přihlášení

Máš vybráno a chceš se registrovat? Stačí skočit do sekce registrace, kliknout na kurz, do kterého chceš chodit, a přihlásit se. Možnost přihlášení se do pravidelných kurzů na našem webu najdeš jen v případě, že je registrace aktuálně otevřená. V případě, že se registruješ v páru, je třeba, abyste se přihlásili oba dva (nutno uvést správný email partnera), ten první na toho druhého vždy čeká na tzv. waiting listu a to do té doby, dokud vám nepřijde potvrzovací email. Pokud si potřebuješ ještě chvíli vybírat, nevadí, kurz odznačíš tím, že na něj ještě jednou klikneš a můžeš vybírat z dalších hodin.

Co na sebe

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage…je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale i to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a citíli jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí.