Nauč se swing

Swing nás baví a chceme, aby bavil i tebe

Jsme parta lidí zapálených pro tanec. Swing nás baví a chceme, aby bavil i tebe. Pokud se swingem chceš začít, není nic jednoduššího než se přihlásit na jeden z našich kurzů nebo přijít na jednu z našich otevřených lekcí, které pořádáme každý týden (mimo prázdnin, např. letních).

Registrace otevíráme 3x do roka a na sebe navazující čtvrtletí v nové sezóně budou začínat v tyto termíny: 23. 9. 2024 (podzim), 6. 1. 2025 (zima) a 7. 4. 2025 (jaro). Od sezóny 2024/25 má jeden kurz 12 lekcí a jeho cena je 2800 Kč, otevřené lekce stojí 250 Kč a máme i slevy. Více najdete v Ceníku. I naše kurzy mají pravidla, mrknout na ně můžete zde.

Registrace

Do všech pravidelných kurzů kromě Otevřených lekcí je nutné se zaregistrovat předem. Registrace do kurzů jsou důležité, protože nám pomáhají udržovat párovou rovnováhu a kurzy, o které je zájem. Bez předchozí schválené registrace není možné se kurzů účastnit. Zaregistrovat se do kurzů můžete 3x ročně typicky v čase, který začíná min. měsíc před začátkem kurzů a končí nejpozději týden před začátkem semestru. Během celého roku, v případě že kontinuálně pokračujete, se musíte tedy 3x zaregistrovat. Registrovat se můžete proklikem na detail kurzu v Rozvrhu, vyplněním formuláře vpravo.

VYBRAT KURZ

Rozvrh

Registrace na prázdninové workshopy a podzimní kurzy jsou otevřené!

O PRÁZDNINÁCH SE POTKÁME KAŽDOU STŘEDU PŘED TANČÍRNOU NA WORKSHOP.
Nabídku na celé léto najdeš pod rozvrhem.

PODZIMNÍ KURZY ZAČNOU 23. 9. 2024 A SKONČÍ 12. 12. 2024.
Pro výběr navazujícího kurzu v novém systému si nejdřív projdi roadmapu.
Kurzy, které se do začátku září nenaplní, 9. 9. nahradíme jinými.

Workshopy

Vyber si ten svůj.

Ceník

KURZOVNÉ

2800 / za kurz á 12 lekcí

OTEVŘENÁ LEKCE // Guided Praktika

250 / lekce

PRAKTIKA

100 / termín (cca 1-2h)

SOUKROMÉ LEKCE

750 / 1-2 studenti - 1 lektor/ka (1h)
1.250 / 2 studenti - 2 lektoři (1h)

Všechny ceny jsou v Kč, včetně DPH a za jednu osobu kromě soukromých lekcí, jejichž cena je za 1 hod. Ceník je aktualizovaný od 6. 6.2024, kde byla navýšena cena za pravidelné kurzy poměrně k zvýšenému počtu lekcí v kurzu. Cena za jednu lekci zůstává stejná.

Systém slev

  • množstevní, tj. za počet přihlášených kurzů (sleva 20% na druhý a každý další přihlášený kurz)
  • studentská (-15%) – pro studenty do 26 let, na první lekci prosíme o předložení potvrzení o studiu

Všechny slevy jsou vypočítány z celkové ceny a kumulují se, nejdříve se započítá sleva č.1 a následně sleva č.2.
Slevy se počítají vždy v rámci každého jednotlivého čtvrtletí (tzn. např. první semestr jsem ještě student a chodím na jeden kurz, další semestr už student nejsem a chodím na kurzy dva, v obou semestrech mám jinou slevu).

Množstevní sleva se aktivuje, pokud máte již zaplacenou registraci na více než jeden kurz v daném semestru nebo pokud hradíte dva a více kurzů v daném semestru současně. Množstevní sleva se odečítá vždy z kurzovného za kurz, který množstevní slevu aktivuje. Příklad: První kurz je za „plnou“ výši kurzovného, výše kurzovného za druhý kurz je snížena o množstevní slevu za 2 kurzy, výše kurzovného za třetí kurz je snížena o množstevní slevu za 3 kurzy. V případě, že dojde ke zrušení registrace do kurzu, který množstevní slevu aktivoval, odpadne Vám nárok na množstevní slevu a vyzveme Vás k doplacení kurzovného (původně sníženého o množstevní slevu) za druhý či další kurz.

Způsob platby

  1. OPEN CLASS lze jako jedinou platit po jednotlivých lekcích na místě hotově nebo QR kódem.
  2. PŘEDPLATNÉ  plaťte ideálně ihned pomocí tlačítka Zaplatit kurz v potvrzujícím mailu registrace, které vám otevře platební bránu a poskytne hned několik způsobů provedení platby. Zvolte si ten, který se vám nejvíce líbí. Pokud by se něco pokazilo, můžete zaplatit vždy převodem na účet: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.) – platební údaje najdete ve Vašem uživatelském rozhraní, nezapomeňte prosím uvést Variabilní symbol. Doporučujeme zadat okamžitou platbu.

V případě, že dojde k akceptaci Vaší registrace více než 4 dny před posledním dnem registrace na kurz, bude kurzovné splatné do 3 dnů od zaslání platebních údajů. Pokud dojde k akceptaci registrace 4 dny a méně před posledním dnem registrace na kurz, bude kurzovné splatné do druhého dne od zaslání akceptace registrace. Doporučujeme tedy kurz zaplatit obratem po obdržení e-mailu ohledně akceptace registrace, případně využít tzv. okamžitou platbu, kterou již nabízí mnoho bankovních aplikací. Na blížící se termín splatnosti Vás budeme upozorňovat e-mailem.

Způsob platby

  • V případě zrušení účasti na kurzu z vaší strany před započetím kurzu (max. 7 dní před před jeho začátkem) účtujeme storno poplatek ve výši 200 Kč, o který vám vrácenou částku snížíme. Částku je také možné převést na kredit a použít na úhradu budoucích kurzů a workshopů. V tomto případě vám ponecháme částku na kreditu celou.
  • V případě zrušení účasti na kurzu z vaší strany před započetím kurzu (méně než 7 dní před jeho začátkem) účtujeme 50% storno poplatek nebo je možný převod celé částky na kredit na nákup kurzů/workshopů v příštím období.
  • V případě zrušení kurzu ze závažných zdravotních důvodů (zlomení nohy, operace apod.) je možný v průběhu kurzu přepis poměrné částky na kredit zákazníka a uplatnění v budoucnu.
  • V případě zrušení kurzu z naší strany vám vracíme 100% částky nebo vám můžeme nabídnout adekvátní náhradu v podobě jiného kurzu/workshopu/připsání celé výše placené částky na kredit studenta.
  • Přestup z kurzu do kurzu je možný bezplatně, a to po domluvě.

Taneční styly

Lindy Hop

Lindy Hop

Swingový tanec, který vznikl na konci 20. let minulého století v newyorském Harlemu. A to smíšením několika stylů s výrazným vlivem jazzového tance, stepu, Breakaway a Charlestonu. V době přísné rasové segregace v Americe to byl tanec, který spojoval jak „černé“, tak „bílé“ obyvatele New Yorku.
Charleston

Charleston

Americký tanec, který se stal symbolem 20. let. Vzniknul údajně kolem roku 1903 v Jižní Karolíně, 1913 se dostal do newyorského Harlemu a konečně 1923 na Broadway. Tančit se dá v mnoha podobách - v páru, sólově anebo ve skupinách (řada, kruh atp.). Je specifický vtáčením a vytáčením kotníků. Z původního tzv. "Charlestonu 20s" se ve 30. letech vyvinul Lindy anebo Flying Charleston, který je nedílnou součástí Lindy hopu.
Collegiate Shag

Collegiate Shag

Aneb studentský tanec, byl populární ve Spojených státech v průběhu 20.- 40. let. Tančí se na rychlejší tempa swingových a jazzových skladeb. Je to dynamický tanec a charakteristické je pro něj držení, kdy mají partneři jednu ruku vysoko nad sebou. Jeho kořeny pravděpodobně sahají do afroamerické komunity v Carolině.
St.Louis Shag

St.Louis Shag

Pravděpodobně se vyvinul z Charlestonu a možná i jiných swingových tanců, ačkoliv vypadá trochu jinak. Jak již jméno napovídá, začal se tančit v St. Louis, Missouri. Tančí se převážně v uzavřeném držení na rychlejší tempa.
Balboa

Balboa

Pochází z jižní Kalifornie 20. let 20.století. Vyvinula se v reakci na přeplněné taneční sály, na kterých bylo třeba úspory prostoru. Je charakteristická plným objetím, výrazově rytmickými přesuny váhy a partnerstvím obou tanečníků. Pokud toužíte po stylu, který pořádně zaměstná vaše nohy, je Balboa pro vás!
Solo Jazz

Solo Jazz

Solo Jazz je obecný pojem, který může odkazovat k čemukoli z doby před vznikem tance Cake Walk až do poválečné éry spojené s hudbou typu Be-bop či Rhythm´n´Blues. V moderní terminologii pojem často odkazuje k tanci bez partnera a bez vlivu baletu či ostatních moderních a současných technik, naopak se silnými kořeny v africkém tanci. Solo Jazz lze tančit volně a improvizovaně anebo v choreografovaných částech či routinách jako např. Shim Sham Shimmy, Big Apple nebo Tranky Doo.

Kde tančíme

Lokace našich kurzů i tančíren

Časté dotazy

Oblíbené otázky

MÁM VYBRANÝ KURZ, CO DÁL? JAKÝM ZPŮSOBEM FUNGUJÍ REGISTRACE?

Pokud je registrace právě otevřena (4x ročně, vždy během měsíce před novými kurzy), skoč do sekce registrace, klikni na kurz, do kterého chceš chodit, a ve formuláři napravo vyplň svoje údaje. Pokud se hlásíš v páru, vyplň rovnou správné údaje obou. Tím jste oba registrovaní a partner už nic vyplňovat nemusí.
Pokud se hlásíte sólo, čekáte do doby, než se přihlásí další sólista opačné role (leadeři čekají na followerky a opačně). Následně vás systém automaticky spáruje a zapíše vás do kurzu. Proto doporučujeme hlásit se v páru. Záleží také na rychlosti, tedy kdo se dřív registruje, ten spíš tančí.

MOHU PŘIJÍT BEZ PŘEDCHOZÍ REGISTRACE?

Bez předchozí registrace lze chodit pouze na otevřené lekce, tzv. Open Class (tj. středeční Swing Basics v NTK).

MOHU SI PŘIJÍT SWING NEZÁVAZNĚ VYZKOUŠET NEŽ SE ZAPÍŠU DO KURZU?

Ano, během sezóny probíhají Open Class, kam není třeba se registrovat. Stačí přijít kdykoli během čtvrtletí a vyzkoušet, zda vám swing sedí. Pročtěte si o nich zde. Mimo sezónu, tzn. během léta je spousta příležitostí, jak swing zakusit, a to na našich letních akcích. Sledujte FB nebo se přihlašte k odběru Newsletteru a přijďte si zatančit.

MOHU SE REGISTROVAT BEZ PARTNERA?

Ano. Není podmínkou se registrovat v páru, nicméně ze zkušenosti víme, že slečny, které se přihlásí s partnerem, mají značně větší šanci se do kurzu dostat. Snažíme se vždy, aby byl počet leaderů a followerů v lekci vyrovnaný. V případě velké nerovnováhy followerů a leaderů přihlašuje systém ty „navíc“ bez partnera na tzv. čekací listinu. Z čekací listiny potom automaticky pouští do kurzu, přihlásí-li se dostatečný počet partnerů/partnerek nebo najdou-li si k sobě ještě nepřihlášeného partnera/partnerku.

MOHU SE PŘIPOJIT DO LEKCÍ, KTERÉ UŽ PÁR TÝDNŮ BĚŽÍ?

Do již běžícího kurzu se připojit můžete, jedná-li se o kurz Open class. Pokud vám uteče pouze první lekce z období, můžete se připojit i do ostatních kurzů, pokud je v nich místo. V takovémto případě je třeba napsat email na info@swingbusters.cz, kde s vámi dořešíme vaši registraci (registrační formulář už je uzavřen).
Lektoři se vám pokusí dříve probranou látku alespoň zrekapitulovat, oznamte jim to ovšem před lekcí.

CO KDYŽ NEMOHU PŘIJÍT NA LEKCI?

Nemůžete-li na lekci dorazit, nezoufejte. Lekce si v případě předplatného můžete nahradit na lekcích k tomu určených – tzv. Open Class – během celého období 12 týdnů. Nahrazovat nelze v jiném tanečním období (jiných 12 týdnech).

CO ZNAMENÁ LEADER A FOLLOWER?

Leader je ten v páru, který vede. Follower ten, který následuje. Běžnější role je leader = partner, follower = partnerka, ale často i partnerky vedou a partneři následují. Od vyšší úrovně tančení jsou pak role spíše oficiální. Tanec tvoří a vzájemně se inspirují oba tanečníci v páru zároveň. Snažíme se vždy, aby byl počet leaderů a followerů v lekci vyrovnaný, proto oceňujeme registraci v páru.

CO ZNAMENÁ ROTOVÁNÍ?

Během lekcí rotujeme partnery. Znamená to, že leadeři popostoupí o jednoho followera dále nebo naopak, přibližně každé 2 minuty. Nejen, že jsou díky tomu lekce velmi společenské, ale také se toho studenti více naučí. Ve swingu je nejdůležitější komunikace v páru. Proto je naším cílem vás naučit komunikovat vaše nápady komukoli a to si nejlépe nacvičíte díky rotování. Čím více tanců si zatančíte s různými lidmi, tím více zkušeností nabydete a lépe pak budete tančit i si tanec užívat. Nikoho do rotování ovšem nebudeme nutit. V případě, že rotovat nechcete, upozorněte na to lektory předem.

CO NA SEBE NA LEKCE?

Něco pohodlného, co vás nebude škrtit, škrábat, neudusíte a neuvaříte se v tom. Šaty, sukni, kalhoty, džíny, tepláky, tričko, košili, retro, vintage… je to na vás. Nejsme večerní taneční, proto spíš nevolte oblek a večerní šaty, ale i to vám brát nebudeme :). Do všech tanečních sálů se musíte přezout do taneční obuvi, boty doporučujeme pro dámy bez podpatku, obecně lze doporučit tenisky a kedsky nebo boty s koženou podrážkou – podrážka bot by neměla dělat na zemi šmouhy. Důležité je, aby byly pohodlné a cítili jste se v nich jistě. Dobrá hygiena, střízlivost a tolerance jsou samozřejmostí. Také vás prosíme o přezutí obuvi před vstupem do tanečních sálů.

CO KDYŽ CÍTÍM, ŽE V LEKCI ZAOSTÁVÁM?

Pokud cítíte, že kurz postupuje rychleji, než je pro vás dostatečné, zeptejte se lektorů, zda nemohou výklad zpomalit, případně vám s něčím pomoci. Pokud máte pocit, že byste byli jediní z lekce, kteří chtějí pozvolnější tempo, můžete si zvolit cestu soukromých lekcí s vybraným lektorem. V takovém případě si zakupte Soukromou lekci v našem e-shopu, poté s vámi doladíme s kterým lektorem, kde a kdy. Pokud je v tanečním období vypsáno více kurzů, které odpovídají vaší úrovni, můžete chodit i vícekrát týdně a látku si tak lépe vytančit. Každý další kurz navíc podléhá velmi hezké slevě!
Pomoci může i vlastní trénink na Praktikách a tančení na tančírnách.

MOHU POŘÍDIT POUKAZ JAKO DÁREK? JAK POSTUPOVAT?

Jasně, dárkový poukaz na kurz si u nás můžete pořídit – máme je v tištěné verzi, ale můžeme Vám poslat i elektronickou verzi, kterou si sami vytisknete (např. v situacích, kdy to opravdu hoří ). Pro tištěné poukazy si můžete přijít osobně (na lekci, či po domluvě se lze sejít i jinde v Praze). Poukázka je platná až po jejím proplacení převodem. Nakoupit můžete v našem e-shopu!

ZA JAK DLOUHO BUDU SCHOPNÝ/Á TANČIT NA TANČÍRNĚ?

Nejlépe je začít chodit na tančírny hned po první lekci. Vyzkoušíte si tak to, co jste se doposud naučili. Je zbytečné bát se přijít na tančírnu, stejně tak bát se vyzvat k tanci cizí tanečníky. Všichni nějak začínali a nikdo vás nebude soudit za to, co ještě neumíte, naopak ocení vaše nadšení do tance, které s vámi může sdílet. Samozřejmě si na tančírně můžete zatančit i bez předchozí zkušenosti se swingem, tanec je nakonec vyjádření skrze vaše vlastní pohyby. :)