Kdo jsme

Jsme parta lidí zapálených pro swing

V roce 2011 jsme založili taneční školu Swing Busters a od té doby učíme pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé. Swing je pro nás radost, volnost, zábava a tohle všechno chceme předávat dál, ať už pomocí lekcí nebo vystoupení. Chceme, abyste si ve swingovém tanci našli to, co potřebujete. Pro někoho je to návrat ke stylu 20-30. let, pro někoho zábava a odreagování po práci, pro někoho možnost rozvíjet svou kreativitu za zvuků stylové hudby, pro někoho možnost, jak poznat nové lidi, získat partu přátel, pobavit se. Tohle všechno s námi můžete zažít. Každý student je jiný a proto ke každému přistupujeme individuálně. Máme partu skvělých a milých lektorů, se kterými si lekce užijete.

Co je Swing

Poznej swing a jeho kouzlo

Swing znáte jistě jako hudbu a kde je hudba, tam je téměř vždy i tanec. Pojem swing obecně označuje tance, které se tančí na swingovou hudbu, nejedná se o jeden tanec (styl tance), ale hned o několik, např. Lindy Hop, Balboa, Shag, které se mohou vzájemně vhodně kombinovat, a to klidně i během jedné písničky. Dominantní roli během tance hraje improvizace a souhra v páru. Tanečníci se stávají dalšími členy orchestru.

Náš tým

Áňa

Áňa už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a...

Áňa už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Jazz, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.
Ráda zkoumá pohyb ze všech stran. Ve škole nad ním bádá, v práci pomáhá lidem vrátit pohyb v těle tam, kde si tělo samo neví rady, a večer na lekcích ho ráda nechává ostatním objevovat v nových souvislostech hudby, rytmu a párové souhry. A to všechno s nadšením a nadsázkou jí vlastní. Protože tanec je radost.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních a pracovních povinností.

Áňa

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před více jak 20 lety. A když do Čech dorazil...

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před více jak 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

Michael

Kristi

Má pocit, že ke swingu celý život směřovala, protože jí ho změnil k lepšímu po mnoha stránkách. Chtě...

Má pocit, že ke swingu celý život směřovala, protože jí ho změnil k lepšímu po mnoha stránkách. Chtěl(a) bys vědět jak? Stačí se jí zeptat. Kristi je stálice na tančírnách už od roku 2016, ráda si s Vámi popovídá nebo zatancuje kterýkoli swingový tanec, když se Vám ji podaří odchytit.
Pak můžete zkusit hádat, jestli vlastní více tanečních či netanečních bot, ve kterém seriálu si zahrála taneční křoví, jakou zajímavou taneční cenu má doma na záchodě, kam jela na Erasmus za tancem, ve kterých zemích by si ještě chtěla zatancovat a jaká je její oblíbená droga.
Upozornění: Nejraději se nechává leaderovat hudbou a má ráda hravou komunikaci i při tanci.

Kristi

Martin H.

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit...

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit. Ve swingovém tanci to našel a k tomu ještě víc – souznění mysli a těla a způsob komunikace beze slov. Nejraději si povídá skrze Lindy hop, Collegiate shag nebo Balbou, nebrání se však i novým výzvám :).

Martin H.

Adam B.

Adam tancoval už v dětství folklor, ovšem ta velká vášeň k tanci pramení až ve školních tanečních. T...

Adam tancoval už v dětství folklor, ovšem ta velká vášeň k tanci pramení až ve školních tanečních. Teprve tehdy začalo Adamovo hledání toho nejlepšího tance. Zkoušel latinu, standard, shuffle, flamenco, když v tom jednoho bujarého večera natrefil na swingovou tančírnu. Láska na první pohled. Od té doby (druhá polovina roku 2016) Adam propadl swingovým tancům od Lindy, přes Shag až po Balbou. Adam také působí v Ostravské swingové komunitě, kde lektoruje a mimo jiné pořádá swingové akce. Adamovou specialitkou je Blues.

Adam B.

Niky

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svě...

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svět, ve kterém lze radost z hudby fyzicky prožít a sdílet s dalšími lidmy, což ji dosud fascinuje. Na lindy hop nenahlíží jen jako na taneční figury, ale jako na neuvěřitelně bohatý návod na to, jak prožít a vyjádřit hudbu, která vzniká na podiu a dostává tvar na parketě. Je to pro ní také kouzelný jazyk, kterým se bezeslov člověk dorozumí všude, kde je swing. A vnímá, že to, co se tím tancem učí, má přesah i do reálného života. Swing pro ni symbolizuje radost, hravost, přirozenost. Ke swingu se dostala vlastně náhodou a ze své zkušenosti ví, jak bylo pro ní důležité, že jí tento svět někdo pomohl otevřít a ukázat, jak na to. Proto jí teď dělá radost, když toto může předávat někomu dál.

Niky

Anya

Anya vnímá tanec jako jazyk, kde každý má svůj unikátní způsob jak vyjádřit stejnou myšlenku, každý...

Anya vnímá tanec jako jazyk, kde každý má svůj unikátní způsob jak vyjádřit stejnou myšlenku, každý má vlastní slovníček, který se dá stále rozšiřovat a díky němuž může komunikovat s tanečním partnerem a hudbou. Ráda si občas i zaleadruje, takže se umí vcítit do kůže každého tanečníka. Ač se swingu věnuje už několik let, nevypadá, že by ji to brzy přestalo bavit. Ráda improvizuje, tancuje choreografie a soutěží. Prostě ráda tančí, takže ji zahlédnete jak na swingových tančírnách, tak i třeba na techno párty.

Anya

Fred

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý v...

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý večer. Teď, po pěti letech, učí, shaguje jako drak a hraje jako DJ. I v tanci hraje nebo spíš si hraje. Baví ho být kreativní, energetický a nebát se chyb. A i to chce u svých studentů.

 

Fred

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další s...

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Také se profesně věnuje architektuře – mrkněte na jeho web, jste zváni do jeho ateliéru na kafe ,)

Keep on swingin´

Janek

Dáša

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně...

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně. Tancování ji chytlo a už nepustilo. Z tanců ji nejvíce baví St. Louis shag, kterému po několika workshopech naprosto propadla. Později začala tento tanec vyučovat, aby byl i více vidět na tanečním parketu.

Dáša

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swi...

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.

Ania

Pavel

Jakožto milovníka hudby, pohybu a uměleckých forem pro něj byl tanec jasnou volbou. K Lindy Hopu se...

Jakožto milovníka hudby, pohybu a uměleckých forem pro něj byl tanec jasnou volbou. K Lindy Hopu se dostal v roce 2013 a o pár let později i k Balboe která ho dostala tím jak snoubí jemnou eleganci se swingovým groovem. V tanci si užívá improvizaci, muzikalitu a komunikaci s partnerem a vždy vyhlíží další výzvu a možnost jak se posunout dál.

Pavel

Ála

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pr...

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pro ní představuje veliké uvolnění a osobní interpretaci hudby, která ji dává energii do života. Roky se věnovala jihomoravskému folklóru, ke swingu se dostala před několika lety a nyní se mu věnuje rekreačně.

Přála si pracovat se skupinou báječných lidí, a proto je nadšená z toho, že se může podílet na fungování Swing Busters ze zákulisí.

A my taky. :)

Ála

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu,...

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Jíťa

Anička

Tvrdí, že byla vždycky dřevo. Tedy, dokud neobjevila swing a nezjistila, že právě tanec jí v životě...

Tvrdí, že byla vždycky dřevo. Tedy, dokud neobjevila swing a nezjistila, že právě tanec jí v životě scházel. Z hudebního prostředí skočila na parket a našla tam bezbřehou radost z pohybu, improvizace a komunikace s partnerem, kterou chce nakazit svoje okolí. Užívá si souhru mezi muzikanty a tanečníky a vytváření nových věcí. Na dřeva už nevěří a těší ji pomáhat rozpouštět zábrany další generaci začínajících swingařů.

Anička

Adam H.

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do sals...

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do salsy, ale teprve swing mu pomohl začít se dívat na tanec úplně novým pohledem. Má rád hudbu a jazz ho vždycky přitahoval, při tanci pro něj dostává doslova nový rozměr. Těší ho pomáhat ostatním vyjádřit hudbu a komunikovat v tanci.

Adam H.

Honza

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky...

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky čemuž se mu hodí znalost Collegiate a St. Louis shagu, které se také staly jeho nejoblíbenějšími swingovými tanci. Mimo swing ho také můžete potkat ve skate parku nebo s analogovým foťákem, tak se nezapomeňte usmát, když ho potkáte, nikdy nevíte, kdy vyblejskne vás :).

Honza

Martin K.

K hudbě se Martin dostal již od malička skrz lekce klavíru, kterými si z tradice prošli i všichni je...

K hudbě se Martin dostal již od malička skrz lekce klavíru, kterými si z tradice prošli i všichni jeho sourozenci. Na střední škole ho nadchla rock’n’rollová a boogie-woogie hudba a pokoušel se jí přenést na struny klavíru. Když přišel čas tanečních, zvolil jinou cestu a přihlásil se na kurzy Lindy Hopu. Nadchla ho energie, hravost a bouřlivost swingové hudby a tance. Po nějaké době začal vystupovat a učit swing v Ostravě a začal se zajímat o další swingové styly, a to především o Collegiate Shag. Při tanci rád propojuje taneční styly a experimentuje. Poslední dva roky svůj tanec obohacuje o streetové tance jako je House dance a Hip-Hop.

 

Martin K.

Zuzka

Více či méně ji tanec provázel už od dětství, ale nakonec zakotvila u swingu a to ji už nepustilo (a...

Více či méně ji tanec provázel už od dětství, ale nakonec zakotvila u swingu a to ji už nepustilo (a nejspíš už nepustí :)). Vždy chtěla mít široký rozsah znalostí. To se jí ve swingu zatím daří naplňovat, protože si s ní můžete zatancovat jakýkoli styl (Lindy Hop, Charleston, Collegiate a St. Louis Shag, Balbou či mix všeho). Každý typ swingového tance má trošku jiný charakter a tuhle rozmanitost na swingu Zuzka miluje. Jako lektorka se snaží najít příčínu toho, co nefunguje, individuálně poradit a podpořit studenty v neustálém zlepšování. Když neučí, věnuje se vytváření choreografií (na pár se jich už spolupodílela), trénování, vystupování, organizování festivalu Shag Republic a v poslední době hlavně rodině. S tím posledním souvisí její aktivita v rámci skupiny Prague Swing Mamas and Papas, tj. organizování baby-friendly tanečních akcí.

Zuzka

Oli

Láska k pohybu je nedílnou součástí jejího života, co si pamatuje… Co jí ale docvaklo až pozdě...

Láska k pohybu je nedílnou součástí jejího života, co si pamatuje… Co jí ale docvaklo až později, že je to vědomý pohyb, který ji naplňuje nejvíce. Od protančeného dětství se postupně přesunula na jógovou podložku, aby se opět s vášní vracela k tanci a jeho různým formám.

Oli vás provede lekcí jógy (která se přizpůsobí potřebám účastníků, zejména tanečníků), ale můžete si s ní zatančit i na swingovém parketě.

Oli

Líza

Tančím už od dětství, ale v Maďarsku bylo samozřejmostí, že je to folklór. Na gymplu mě nadchla i la...

Tančím už od dětství, ale v Maďarsku bylo samozřejmostí, že je to folklór. Na gymplu mě nadchla i latina a s kamarádkou jsme vždy s úžasem koukaly ze dveří na swingaře na společných tančírnách. Na univerzitě jsem měla možnost se velmi intenzivně věnovat tanci. Málem se ze mě stala profesionální folklorní tanečnice, ale pak přišla láska a odvedla mě do Čech. I v Čechách jsem začala hned tančit a dostala jsem se ke Swing Busters. Hltala jsem veselost, hravost, muziku, společnost a nové pohyby. Pak už byla cesta jasná a to i přesto, že se mi narodily dvě holčičky. Mám tátu učitele tělocviku. Naučila jsem se od něj jak předat své know-how a jeho schopnost porozumět dětem mi také přetekla do krve. Velmi dobře vycházím s dětmi a již 7 let vedu dětský tanec v Praze v jiném žánru. Mé děti hodně baví swingová muzika a všimla jsem si, ze nejsem jediná, komu již dorostla další generace swingařů

Líza

Jeff

Pro Jeffa byl tanec a hudba částí jeho vývoje, asi jako učit se chodit. Už jako dítě poslouchal jazz...

Pro Jeffa byl tanec a hudba částí jeho vývoje, asi jako učit se chodit. Už jako dítě poslouchal jazzové kolekce svého tatínka na vinylových deskách a jazzové rádio ve svém rodném Londýně.

Ke swingu se dostal v obtížném období svého života, ale swing mu poskytl možnost vyjádřit své pocity a uctít tak vzpomínky na svého tátu. Naskytla se mu příležitost zapojit se do evropské swingové taneční komunity a od té doby se už neohlíží zpět. To ho vedlo k cestování po festivalech a životu po celé Evropě, kde se učil od různých komunit a učitelů, a teď ho máme v Praze. Začal s hip hopem a umí zatančit i jiné styly jako je house. Jeff tančí různé swingové taneční styly, od Lindy, přes Blues, Charleston, Collegiate shag a St. Louis shag, jeho novou láskou je Balboa. Kdo ví, kam ho jeho taneční cesta zavede!

Jeff

Kontakt

Máš dotaz nebo si nás chceš objednat na svou akci? Napiš nám!  info@swingbusters.cz

  +420 773 572 546

  FAKTURAČNÍ ÚDAJE
  Swing Busters s.r.o.
  IČ: 046 97 359
  DIČ: CZ04697359
  Primátorská 296/38, 180 00, Praha 8
  zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240
  č. účtu: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
  IBAN: CZ1020100000002800926222
  BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX