Kdo jsme

Jsme parta lidí zapálených pro swing

V roce 2011 jsme založili taneční školu Swing Busters a od té doby učíme pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé. Swing je pro nás radost, volnost, zábava a tohle všechno chceme předávat dál, ať už pomocí lekcí nebo vystoupení. Chceme, abyste si ve swingovém tanci našli to, co potřebujete. Pro někoho je to návrat ke stylu 20-30. let, pro někoho zábava a odreagování po práci, pro někoho možnost rozvíjet svou kreativitu za zvuků stylové hudby, pro někoho možnost, jak poznat nové lidi, získat partu přátel, pobavit se. Tohle všechno s námi můžete zažít. Každý student je jiný a proto ke každému přistupujeme individuálně. Máme partu skvělých a milých lektorů, se kterými si lekce užijete.

Co je Swing

Poznej swing a jeho kouzlo

Swing znáte jistě jako hudbu a kde je hudba, tam je téměř vždy i tanec. Pojem swing obecně označuje tance, které se tančí na swingovou hudbu, nejedná se o jeden tanec (styl tance), ale hned o několik, např. Lindy Hop, Balboa, Shag, které se mohou vzájemně vhodně kombinovat, a to klidně i během jedné písničky. Dominantní roli během tance hraje improvizace a souhra v páru. Tanečníci se stávají dalšími členy orchestru.

Náš tým

Adam

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do sals...

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do salsy, ale teprve swing mu pomohl začít se dívat na tanec úplně novým pohledem. Má rád hudbu a jazz ho vždycky přitahoval, při tanci pro něj dostává doslova nový rozměr. Těší ho pomáhat ostatním vyjádřit hudbu a komunikovat v tanci.

Adam

Dáša

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně...

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně. Tancování ji chytlo a už nepustilo. Z tanců ji nejvíce baví St. Louis shag, kterému po několika workshopech naprosto propadla. Později začala tento tanec vyučovat, aby byl i více vidět na tanečním parketu.

Dáša

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další s...

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Také se profesně věnuje architektuře – mrkněte na jeho web, jste zváni do jeho ateliéru na kafe ,)

Keep on swingin´

Janek

Martin

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit...

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit. Ve swingovém tanci to našel a k tomu ještě víc – souznění mysli a těla a způsob komunikace beze slov. Nejraději si povídá skrze Lindy hop, Collegiate shag nebo Balbou, nebrání se však i novým výzvám :).

Martin

Niky

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svě...

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svět, ve kterém lze radost z hudby fyzicky prožít a sdílet s dalšími lidmy, což ji dosud fascinuje. Na lindy hop nenahlíží jen jako na taneční figury, ale jako na neuvěřitelně bohatý návod na to, jak prožít a vyjádřit hudbu, která vzniká na podiu a dostává tvar na parketě. Je to pro ní také kouzelný jazyk, kterým se bezeslov člověk dorozumí všude, kde je swing. A vnímá, že to, co se tím tancem učí, má přesah i do reálného života. Swing pro ni symbolizuje radost, hravost, přirozenost. Ke swingu se dostala vlastně náhodou a ze své zkušenosti ví, jak bylo pro ní důležité, že jí tento svět někdo pomohl otevřít a ukázat, jak na to. Proto jí teď dělá radost, když toto může předávat někomu dál.

Niky

Terka

A jaká že je Terka? Neuvěřitelně energická, přívětivá, veselá, swingu propadla tělem i duší. Když se...

A jaká že je Terka? Neuvěřitelně energická, přívětivá, veselá, swingu propadla tělem i duší. Když se něčeho chytne, jen tak se toho nepustí. Shagu se nejprve vyhýbala, no a teď je to její nejoblíbenější tanec.

Terka

Ála

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pr...

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pro ní představuje veliké uvolnění a osobní interpretaci hudby, která ji dává energii do života. Roky se věnovala jihomoravskému folklóru, ke swingu se dostala před několika lety a nyní se mu věnuje rekreačně.

Přála si pracovat se skupinou báječných lidí, a proto je nadšená z toho, že se může podílet na fungování Swing Busters ze zákulisí.

A my taky. :)

Ála

Áňa

Přísná, ale vysmátá. Poznáte, že oba rodičové pracují se zářením, Áňa je opravdu (radio)aktivitou pr...

Přísná, ale vysmátá.
Poznáte, že oba rodičové pracují se zářením, Áňa je opravdu (radio)aktivitou prosáklá.

Už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Charleston, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních povinností.

Áňa

Fred

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý v...

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý večer. Teď, po pěti letech, učí, shaguje jako drak a hraje jako DJ. I v tanci hraje nebo spíš si hraje. Baví ho být kreativní, energetický a nebát se chyb. A i to chce u svých studentů.

 

Fred

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu,...

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Jíťa

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop...

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

Michael

Oli

Láska k pohybu je nedílnou součástí jejího života, co si pamatuje… Co jí ale docvaklo až pozdě...

Láska k pohybu je nedílnou součástí jejího života, co si pamatuje… Co jí ale docvaklo až později, že je to vědomý pohyb, který ji naplňuje nejvíce. Od protančeného dětství se postupně přesunula na jógovou podložku, aby se opět s vášní vracela k tanci a jeho různým formám.

Oli vás provede lekcí jógy (která se přizpůsobí potřebám účastníků, zejména tanečníků), ale můžete si s ní zatančit i na swingovém parketě.

Oli

Zuzka

Vše začalo baletem! Swingové tance objevila teprve nedávno, ale o to více se do nich vrhla. Když zji...

Vše začalo baletem!
Swingové tance objevila teprve nedávno, ale o to více se do nich vrhla. Když zjistila, že swing není jen lindy hop, ale také balboa a collegiate shag (a mnoho dalšího), už ji nikdo neviděl jinde než mezi swingaři.
Shagu se intenzivně věnuje dva roky. Ráda se účastní zahraničních i domácích festivalů a workshopů a chtěla by pomoci rozšířit shagovou scénu u nás.
Všichni šílí po Stephenovi a Chanzie, ale jejími idoly jsou britští Aila Floyd a Peter Ayres.
Ráda při tanci objevuje podstatu problému a přichází na způsob, jak tančit přirozeněji a s co nejnižší spotřebou energie.
Jejím cílem je předat své zkušenosti a tipy všem, kdo propadnou tomuto tanci.

Zuzka

Markéta

Markéta do Swing Busters přitancovala v únoru 2019 a má na starosti PR a komunikaci. Ve swingu je na...

Markéta do Swing Busters přitancovala v únoru 2019 a má na starosti PR a komunikaci. Ve swingu je nadšená začátečnice. Nejvíce ji baví, že se na každé lekci bez ohledu na náladu zasměje. Ráda se potkává s milými lidmi a i proto ji práce se swingaři baví. Swing, stejně jako Swing Busters, má charakter.

Markéta

Artur

„Tanec je pro mě radost z pohybu a tuto radost bych chtěl předat i svým studentům.“

Honza

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky...

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky čemuž se mu hodí znalost Collegiate a St. Louis shagu, které se také staly jeho nejoblíbenějšími swingovými tanci. Mimo swing ho také můžete potkat ve skate parku nebo s analogovým foťákem, tak se nezapomeňte usmát, když ho potkáte, nikdy nevíte, kdy vyblejskne vás :).

Honza

Marine

Marine tančí už od svých 4 let. Přes solový tanec se dostala až k Lindy hopu, který objevila v Angli...

Marine tančí už od svých 4 let. Přes solový tanec se dostala až k Lindy hopu, který objevila v Anglii během svých studií na univerzitě. Marine má dlouholetou zkušenost s učením Lindy hopu, Charlestonu a Jazz roots v Paříži a na mezinárodních festivalech.
Guillauma, svého tanenčího partnera, poznala v roce 2013 na Paris Lindy Exchange a od té doby spolu učí, tvoří a vystupují na Evropské scéně.

 

Marine

Míša

K Lindy hopu doskákala v r. 2009 rovnou od R´n´B a hned se do něj zamilovala. Začala cestovat po wor...

K Lindy hopu doskákala v r. 2009 rovnou od R´n´B a hned se do něj zamilovala. Začala cestovat po workshopech, kde protancovala nejedny střevíce, a na jednom vídeňském jí nohami začala proudit Balboa, která jí přirostla k srdci ještě v době, kdy jí Čechy byly nepolíbené. Na swingových tancích zbožňuje partnerskou komunikaci v rámci lead a follow nebo prostor pro sebevyjádření každého partnera, také silnou podporu a rozvoj ženskosti a v neposlední řadě pohodu, lehkost i uzemnění. Jako psychoterapeutka se domnívá, že swingové tance skvěle odrážejí a posilují partnerský vztah a obecně vnášejí do společnosti prvorepublikový šmrnc galantnosti a etikety, který je v dnešní době již opomíjen.

Míša

Štěpán

Jeví zájem o jazykozpyt, prstoklad a nohysun.

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swi...

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.

Ania

Tereza

Terka je nadšená tanečnice. Tančí už od malička, ale ke swingu přičichla teprve před pár lety. Tak j...

Terka je nadšená tanečnice. Tančí už od malička, ale ke swingu přičichla teprve před pár lety. Tak jí to chytilo za srdce, že zatoužila přiswingovat do našeho týmu. A voilà – je tu s námi a pomáhá nám s organizací kurzů. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se na ni obrátit, moc ráda vám pomůže! 😉

Tereza

Kontakt

Máš dotaz nebo si nás chceš objednat na svou akci? Napiš nám!info@swingbusters.cz
+420 725 791 430

Ombudsmanka Míša
misa@swingbusters.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE
Swing Busters s.r.o.
IČ: 046 97 359
DIČ: CZ04697359
Andrštova 1079/5, 180 00, Praha 8
zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240
č. účtu: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
IBAN: CZ1020100000002800926222
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX