Kdo jsme

Jsme parta lidí zapálených pro swing

V roce 2011 jsme založili taneční školu Swing Busters a od té doby učíme pravidelné kurzy swingu pro začátečníky i pokročilé. Swing je pro nás radost, volnost, zábava a tohle všechno chceme předávat dál, ať už pomocí lekcí nebo vystoupení. Chceme, abyste si ve swingovém tanci našli to, co potřebujete. Pro někoho je to návrat ke stylu 20-30. let, pro někoho zábava a odreagování po práci, pro někoho možnost rozvíjet svou kreativitu za zvuků stylové hudby, pro někoho možnost, jak poznat nové lidi, získat partu přátel, pobavit se. Tohle všechno s námi můžete zažít. Každý student je jiný a proto ke každému přistupujeme individuálně. Máme partu skvělých a milých lektorů, se kterými si lekce užijete.

Co je Swing

Poznej swing a jeho kouzlo

Swing znáte jistě jako hudbu a kde je hudba, tam je téměř vždy i tanec. Pojem swing obecně označuje tance, které se tančí na swingovou hudbu, nejedná se o jeden tanec (styl tance), ale hned o několik, např. Lindy Hop, Balboa, Shag, které se mohou vzájemně vhodně kombinovat, a to klidně i během jedné písničky. Dominantní roli během tance hraje improvizace a souhra v páru. Tanečníci se stávají dalšími členy orchestru.

Náš tým

Áňa

Áňa už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a...

Áňa už nějaký ten pátek swinguje po Evropě, ale nejvíce jí baví pracovat s místní komunitou, učit a organizovat všelijaké akce pro nadšence na pražské scéně.
Učí Lindy hop, Solo Jazz, Balbou a Shag. Tančit chce všechno.
Ráda zkoumá pohyb ze všech stran. Ve škole nad ním bádá, v práci pomáhá lidem vrátit pohyb v těle tam, kde si tělo samo neví rady, a večer na lekcích ho ráda nechává ostatním objevovat v nových souvislostech hudby, rytmu a párové souhry. A to všechno s nadšením a nadsázkou jí vlastní. Protože tanec je radost.

Máte-li nápad, co swingového by se dalo ještě uskutečnit, jděte za Áňou. Vymýšlení bláznivých akcí je pro ní příjemná prokrastinace od školních a pracovních povinností.

Áňa

Fred

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý v...

Náš zábavný Angličan začal s tancem v Kodani. Jako ztracený cizinec se tu ztrácel na parketu každý večer. Teď, po pěti letech, učí, shaguje jako drak a hraje jako DJ. I v tanci hraje nebo spíš si hraje. Baví ho být kreativní, energetický a nebát se chyb. A i to chce u svých studentů.

 

Fred

Honza

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky...

Honza objevil swing před pár lety a od té doby tancuje, kde se jen dá. Má rád rychlejší tempa, díky čemuž se mu hodí znalost Collegiate a St. Louis shagu, které se také staly jeho nejoblíbenějšími swingovými tanci. Mimo swing ho také můžete potkat ve skate parku nebo s analogovým foťákem, tak se nezapomeňte usmát, když ho potkáte, nikdy nevíte, kdy vyblejskne vás :).

Honza

Ania

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swi...

Ania, DJ Foka, významná duše Swing Busters, k nám přitančila od Baltu a od doby, co u nás začala swingovat, si nedá jinak říct, než že se s vámi o její závislost na tanci a swingové hudbě musí dělit. Proto také pomáhá většinu akcí organizovat a vymýšlí nové, bláznivé…takže až zjistíte, že máte plný kalendář swingu, víte kde hudrovat ;).
Bez Foky by to nešlo tak hladce – když už zbytek týmu nezvládá kočírovat vaši expandující energii, Ania přiskočí z parketu a přiloží ruku k dílu. Díky Anie se tančí pořád, i v létě, a díky Anie fungujeme i v nemoci, dovolené i existenční krizi. Svým upřímným nadšením ze swingu dobíjí baterky týmu a přikládá do kotle pod parketem.

Ania

Pavel

Jakožto milovníka hudby, pohybu a uměleckých forem pro něj byl tanec jasnou volbou. K Lindy Hopu se...

Jakožto milovníka hudby, pohybu a uměleckých forem pro něj byl tanec jasnou volbou. K Lindy Hopu se dostal v roce 2013 a o pár let později i k Balboe která ho dostala tím jak snoubí jemnou eleganci se swingovým groovem. V tanci si užívá improvizaci, muzikalitu a komunikaci s partnerem a vždy vyhlíží další výzvu a možnost jak se posunout dál.

Pavel

Zuzka

Více či méně ji tanec provázel už od dětství, ale nakonec zakotvila u swingu a to ji už nepustilo (a...

Více či méně ji tanec provázel už od dětství, ale nakonec zakotvila u swingu a to ji už nepustilo (a nejspíš už nepustí :)). Vždy chtěla mít široký rozsah znalostí. To se jí ve swingu zatím daří naplňovat, protože si s ní můžete zatancovat jakýkoli styl (Lindy Hop, Charleston, Collegiate a St. Louis Shag, Balbou či mix všeho). Každý typ swingového tance má trošku jiný charakter a tuhle rozmanitost na swingu Zuzka miluje. Jako lektorka se snaží najít příčínu toho, co nefunguje, individuálně poradit a podpořit studenty v neustálém zlepšování. Když neučí, věnuje se vytváření choreografií (na pár se jich už spolupodílela), trénování, vystupování, organizování festivalu Shag Republic a v poslední době hlavně rodině. S tím posledním souvisí její aktivita v rámci skupiny Prague Swing Mamas and Papas, tj. organizování baby-friendly tanečních akcí.

Zuzka

Janek

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další s...

Vždycky věděl, že chce tancovat, nicméně se musel k tanci probojovat přes hokej, basketbal a další sporty.

Swing ho zaujal svou pestrostí, veselostí a hravostí. Svou rozmanitostí ho stále překvapuje a baví. Snaží se o to, aby tanečníci poslouchali hudbu a nepoužívali ji jen jako metronom. Rád otevře nováčkům dveře ke swingu, stejně jako se pokouší přispět ke zvýšení celkové taneční úrovně swingařů ve svém okolí.

Také se profesně věnuje architektuře – mrkněte na jeho web, jste zváni do jeho ateliéru na kafe ,)

Keep on swingin´

Janek

Michael

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před více jak 20 lety. A když do Čech dorazil...

Párovému tanci a swingové hudbě beznadějně propadl už před více jak 20 lety. A když do Čech dorazil lindy hop, byl mezi prvními, kdo do téhle báječně šlapající soupravy nastoupil. Teď už se jen neveze, ale stojí na mašině a přikládá, co to dá. Chce, aby se na tančírnách scházeli lidé, kteří slyší hudbu, umí se na ni pohybovat a užívají si radost z tance v páru. Proto se přijďte učit jak spolu tancovat, ne jen jaké dělat kroky…

Michael

Dáša

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně...

Dáša začala tančit díky svému příteli Honzovi, který hledal aktivitu, kterou by mohli dělat společně. Tancování ji chytlo a už nepustilo. Z tanců ji nejvíce baví St. Louis shag, kterému po několika workshopech naprosto propadla. Později začala tento tanec vyučovat, aby byl i více vidět na tanečním parketu.

Dáša

Adam

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do sals...

Adam si prošel několik tanečních, mimo společenské tance nahlédl až po několika letech letmo do salsy, ale teprve swing mu pomohl začít se dívat na tanec úplně novým pohledem. Má rád hudbu a jazz ho vždycky přitahoval, při tanci pro něj dostává doslova nový rozměr. Těší ho pomáhat ostatním vyjádřit hudbu a komunikovat v tanci.

Adam

Ála

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pr...

Od mala byla nadšená hudbou Glenna Millera, starými filmy a zdvořilostí a uctivostí 40.let. Tanec pro ní představuje veliké uvolnění a osobní interpretaci hudby, která ji dává energii do života. Roky se věnovala jihomoravskému folklóru, ke swingu se dostala před několika lety a nyní se mu věnuje rekreačně.

Přála si pracovat se skupinou báječných lidí, a proto je nadšená z toho, že se může podílet na fungování Swing Busters ze zákulisí.

A my taky. :)

Ála

Jíťa

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu,...

Hudba a pohyb jsou její součástí už od mala. Není vyhraněna konkrétnímu hudebnímu či hybnému stylu, ale až u swingu/jazzu/lindy hopu – jak je libo – objevila možnost zapojit do tance humor. Baví ji i možnost svobody projevu v minimu pravidel. Párový tanec je pro ní ukázkovým příkladem, že dohodnout se – za předpokladu, že se chce – je možné.

Jíťa

Niky

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svě...

K hudbě měla vždy pozitivní vztah, hlavně k té jazzové. Když objevila swing, otevřelo jí to nový svět, ve kterém lze radost z hudby fyzicky prožít a sdílet s dalšími lidmy, což ji dosud fascinuje. Na lindy hop nenahlíží jen jako na taneční figury, ale jako na neuvěřitelně bohatý návod na to, jak prožít a vyjádřit hudbu, která vzniká na podiu a dostává tvar na parketě. Je to pro ní také kouzelný jazyk, kterým se bezeslov člověk dorozumí všude, kde je swing. A vnímá, že to, co se tím tancem učí, má přesah i do reálného života. Swing pro ni symbolizuje radost, hravost, přirozenost. Ke swingu se dostala vlastně náhodou a ze své zkušenosti ví, jak bylo pro ní důležité, že jí tento svět někdo pomohl otevřít a ukázat, jak na to. Proto jí teď dělá radost, když toto může předávat někomu dál.

Niky

Kristi

Má pocit, že ke swingu celý život směřovala, protože jí ho změnil k lepšímu po mnoha stránkách. Chtě...

Má pocit, že ke swingu celý život směřovala, protože jí ho změnil k lepšímu po mnoha stránkách. Chtěl(a) bys vědět jak? Stačí se jí zeptat. Kristi je stálice na tančírnách už od roku 2016, ráda si s Vámi popovídá nebo zatancuje kterýkoli swingový tanec, když se Vám ji podaří odchytit.
Pak můžete zkusit hádat, jestli vlastní více tanečních či netanečních bot, ve kterém seriálu si zahrála taneční křoví, jakou zajímavou taneční cenu má doma na záchodě, kam jela na Erasmus za tancem, ve kterých zemích by si ještě chtěla zatancovat a jaká je její oblíbená droga.
Upozornění: Nejraději se nechává leaderovat hudbou a má ráda hravou komunikaci i při tanci.

Kristi

Martin

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit...

V Martinovi proudí rytmus a melodie odjakživa a vždy hledal nové způsoby, jak vášeň k hudbě vyjádřit. Ve swingovém tanci to našel a k tomu ještě víc – souznění mysli a těla a způsob komunikace beze slov. Nejraději si povídá skrze Lindy hop, Collegiate shag nebo Balbou, nebrání se však i novým výzvám :).

Martin

Anička

Tvrdí, že byla vždycky dřevo. Tedy, dokud neobjevila swing a nezjistila, že právě tanec jí v životě...

Tvrdí, že byla vždycky dřevo. Tedy, dokud neobjevila swing a nezjistila, že právě tanec jí v životě scházel. Z hudebního prostředí skočila na parket a našla tam bezbřehou radost z pohybu, improvizace a komunikace s partnerem, kterou chce nakazit svoje okolí. Užívá si souhru mezi muzikanty a tanečníky a vytváření nových věcí. Na dřeva už nevěří a těší ji pomáhat rozpouštět zábrany další generaci začínajících swingařů.

Anička

Viktor

Viktor Lillard objevil Lindy Hop téměř před deseti lety. Postupem času se do něj ještě hlouběji zami...

Viktor Lillard objevil Lindy Hop téměř před deseti lety. Postupem času se do něj ještě hlouběji zamiloval. V průběhu let ho swing zavedl tam, kde se mu ani nesnilo. Různé vlivy mu pomohly vyvinout jeho jedinečný taneční styl. Ve swingové komunitě se pohybuje hned v několika rolích: student, organizátor, DJ, hudebník, vystupující, soutěžící, týmový trenér, dobrovolník a instruktor. Rád šíří radost z tance, který vychází z komplexní zkušenosti s jazzovou hudbou. Neustále studuje historii a kulturní kořeny jazzu, které se nacházejí v kontinuu černošských amerických společenských tanců.

Viktor vedl kurzy a workshopy po celém středozápadním a východním pobřeží USA. Vyučoval v zahraničí v Kostarice, Švédsku, Francii a Česku. Využívá své hudební znalosti a svůj promyšlený tvůrčí pohled, aby pomohl studentům cítit se pevně v tanečních základech a rozvinout se dále. Především naprosto miluje sdílení svého hudebního a plynulého stylu swingu na společenském parketu a povzbuzuje všechny swingové tanečníky, aby cítili hudbu a bavili se!

Viktor

Adam B.

Adam tancoval už v dětství folklor, ovšem ta velká vášeň k tanci pramení až ve školních tanečních. T...

Adam tancoval už v dětství folklor, ovšem ta velká vášeň k tanci pramení až ve školních tanečních. Teprve tehdy začalo Adamovo hledání toho nejlepšího tance. Zkoušel latinu, standard, shuffle, flamenco, když v tom jednoho bujarého večera natrefil na swingovou tančírnu. Láska na první pohled. Od té doby (druhá polovina roku 2016) Adam propadl swingovým tancům od Lindy, přes Shag až po Balbou. Adam také působí v Ostravské swingové komunitě, kde lektoruje a mimo jiné pořádá swingové akce. Adamovou specialitkou je Blues.

Adam B.

Koronavirus

abychom tančili vesele a ve zdraví

Covid aktualizace 10/02/2022:

Prosíme vás nadále o zvýšené dodržování hygienických podmínek.

V současné době pro vstup na lekce nemusíte mít očkování ani se prokazovat negativním testem.

Aktuální informace ke covid situaci můžete sledovat na Covid portále. Aktuální vládní opatření naleznete pod nařízením vlády a jejími mimořádnými opatřeními.

Lekce zimního semestru budou probíhat za zvýšených hygienických opatření:

 • I v případě že jste plně očkováni, doporučejeme se i nadále pravidelně testovat (např. 1x 2 týdny alespoň antigenním testem).
 • Všichni očkovaní mají zdarma 2x PCR test za měsíc, doporučujeme pravidelně využívat.
 • Na lekce přijďte již převlečení, svrchní oblečení a obuv odložte na určené místo.
 • Mezi lekcemi bude vždy 10 min. pauza k dostatečnému vyvětrání prostor. Choďte prosím včas.
 • Při střídání skupin se budeme vždy snažit zamezit jejich promíchání. Lektoři pustí do sálu novou skupinu po vypustění té předcházející. Během čekání před sálem dodržujte prosím rozestupy a noste roušky.
 • Studenti si vždy při vstupu do tanečního studia/sálu stejně tak při odchodu ze studia umyjí či vydezinfikují ruce.
 • Nošení roušek a ochranných pomůcek během lekce je doporučeno. Před vstupem do tanečních sálů se prosím řiďte obecným nařízením o nošení roušek.
 • Na lekcích budou vždy k dispozici dezinfekční prostředky a mýdlo.
 • Rotování na lekcích je dobrovolné a na domluvě s lektory a ostatními kurzisty.
 • Lektoři vždy mezi lekcemi vyvětrají a vydezinfikují prostory na tzv. Touch pointech (kliky, zvonek, zábradlí apod.) V případě, že se mezi námi vyskytne koronavirus, zvážíme nějaká dílčí omezení.
 • Tančírny jdou dočasně přerušeny, ale brzy oznámíme termín znovu otevření tančíren v NTK a také Open Class.
 • Dodržujte precizně všechna pravidla hygieny.

Děkujeme.

 

Kontakt

Máš dotaz nebo si nás chceš objednat na svou akci? Napiš nám!  info@swingbusters.cz

  +420 606 685 686 anebo
  +420 773 572 546

  FAKTURAČNÍ ÚDAJE
  Swing Busters s.r.o.
  IČ: 046 97 359
  DIČ: CZ04697359
  Primátorská 296/38, 180 00, Praha 8
  zaps. v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 252240
  č. účtu: 2800926222/2010 (Fio banka, a.s.)
  IBAN: CZ1020100000002800926222
  BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX